Anasayfa

Anasayfa

Referanslar

Referanslarımız

KURUMSAL

Kurumsal
jetkarot karot fiyatlari firmalari

Vizyonumuz

Genç dinamik ve profesyonel kadromuz ile müşteri odaklı ve uzun süreli hizmet anlayışı içerisinde sizin çözüm ortagınız JET KAROT. Çevremize ve insanlara olan saygıdan ödün vermeden; ülkemizde kaliteli ve güvenli yapılar oluşmasında katkıda bulunmak ve işimizde lider Marka olmak için yılmadan çalışmaktır.

Misyonumuz

Çalışanlanları geliştirmek ve katılımlarını sağlamak, daima yenilik ve kalite peşinde koşmak, En kaliteli, en güvenli ve en hızlı hizmeti sunmak, İstihdam arttırıcı, gelir getirici faaliyetlere başlamaktır.

Tanıtım Filmi

UYGULAMALARIMIZ

Uygulamalarımız
beton kesme

Beton Kesme

Kapı kesimleri, perde betonu kesimleri, pencere kesimleri kolon ve kiriş kesimleri, havalandırma boşlukları, asansör boşlukları, merdiven kesimleri beton ve sert zeminlerin kesiminde çözüm ortağı olmaktadır.

beton kırma

Beton Kırma

Mimari projesi uygulanmış yapılarda beton üzerindeki değişikliklerin ve yanlış beton imalatlardan kaynaklanan sorunların çözülmesinde ve revizyon projesi uygulamalarında beton kırma sistemlerinden yararlanılır.

filiz ekme

Filiz Ekme (Kimyasal Ankraj)

Bu sistemle, kimyasal epoksi kartuş kullanarak, bina güçlendirme alanında kolon, kiriş, perde beton, bina temeli güçlendirmesi gibi inşaat, sanayi ve endüstri tesislerinde uygulamalar bulunmaktadır.

halatlı beton kesme

Halatlı Beton Kesme

Halatlı kesme uygulamaları çağın gereksinimlerini yerine getirebilen son teknoloji uygulamalarından biridir. Kesme derinliğini çok yüksek değerlere ulaştırır. Halatlı kesme uygulaması demir donatılı ve donatısız sonuç odaklı yapılamaz.

karot beton delme

Karot Beton Delme

Çeşitli amaçlarla, karot makinesi kullanılarak yapılarda delik açılması işlemine denir. Bu işlem donatılı veya donatısız, yatay veya düşey yapılarda titreşim olmadan yapılabilmektedir.

kontrollü bina yıkımı

Kontrollü Bina Yıkımı

Ülkemizde son yıllarda kentsel dönüşümlerin hızlanması, deprem riski taşıyan bölgelerde depreme dayanıksız binaların inşa edilmesi ve modern şehirleşmeye uymayan kontrolsüz(kaçak) yapılaşmanın artması neticesinde yıkım faaliyetleri ivme kazanmıştır.

Bazı Gerçekler

Bazı Gerçekler

Bazı Gerçekler

48

Çalışan

70

İlde Hizmet

23

Ağır Araç

Sık Sorulan Sorular

Sık Sorulan Sorular

Karot Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir ?

Karot alınacak betonarme alanın incelenmesi ve en uygun noktanın seçimi Donatılı betonarme duvar yada döşemede karot alınmaması ya da mecburi durumlarda minumun çapla karot delme işlemi yapılması Tesisat ve havalandırma amaçlı karot alma işlemlerinde gerekli mimimum çapta karot alınması Bina zayıflatma işlemlerinde karot alınması durumunda, binanın uygun yerlerinden belirli sayılarda karot alma işlemi gerçekleştirilmesi ve binanın kontrolsüz yıkımına izin verilmemesi.

Kator Basınç ve Dayanım Değerleri Nasıl Belirlenir ?

Karot alma işlemi çok pahalı olmasının yanı sıra, karot alınırken taşıyıcı elemanlarda oluşan boşlukların elemanın taşıma kapasitesini azaltması nedeniyle özenle gerçekleştirilmesi gereken bir mühendislik işlemidir. Karot alma işleminde esas olarak karşılanması gereken üç önemli istek yer almaktadır:

Karotlar amaca en uygun yerlerden alınmalı Deneysel hataları elverdiği ölçüde en az düzeye indirebilecek örnek (karot) sayısı alınmalı Verilen proje koşulları çerçevesinde olabildiğince ekonomik olmalı. Başka deyişle toplam maliyet (karot alma + deney masrafları + değerlendirme masrafı) en az olmalıdır.

Numune Alınacak Yerlerin Tespiti Nasıl Sağlanır ?

Karot alımı, tahribatlı bir yöntemdir ve her koşulda yapıya zarar verir. Karot numunesi, elemana ve yapıya önemli hasar vermeden ve yapıyı riske atmadan mühendislik kaidelerine uygun bir şekilde alınmalıdır. Yapının ve yapı elemanlarının taşıma gücünü etkilemeyecek yerler seçilmelidir.

İLETİŞİM

İletişim
Sürekli Destek

0(850)520-01-50

Adres :
Kimyasal Ankraj
Kimyasal Ankraj

Kimyasal Ankraj

JETKAROT Kimyasal Ankraj   ilinde hizmet vermektedir.

Kimyasal Ankraj

Epoksi dübel olarak da adlandırılan  profesyonel bir yapıştırıcı ve dolgu malzemesidir. Epoksi reçine İki bileşenli (yapıştırıcı – hızlandırıcı) kimyasal karışımı sonucu elde edilir. Epoksi dübel beton üzerine uygulanır. Ağır yük ve dayanıklılık gerektiren yerler de kullanılır.
Kimyasal Ankraj farklı isimlerle ifade edilmektedir. Bunlar; epoksi ankraj, epoksi filiz ekimi, epoksi dübel, kimyasal dübel, ankraj dübel, Kimyasal Ankraj, demir filizi ekme demir ekmedir.
Kimyasal Ankraj kullanım alanları;
Çelik bağlantı ankrajlarında.
Elektrik direkleri ve baz istasyonu direklerin montajında.
Korkuluk montajları ve koltuk montajlarında.
Reklam tabelalarının  betona dübellemelerinde.
Makine ayaklarının zemine sabitlenmesinde.
Yapı elemanlarının birleştirilmesinde.
Demir donatıda hatalı döşenmiş demirlerin düzeltilmesinde.
Filiz ekiminde. ( duvar genişletilmesi, merdiven imalatlarında, kolon ve kiriş bağlantılarında).
Revizyon projelerinde inşaat demiri ankrajlamalarınnda.
Bina güçlendirme gibi geniş bir alanda kullanılmaktadır.
Epoksi ile Kimyasal Ankraj (Kimyasal dübel) uygulamalarında kullanılan kimyasal  bileşen tahriş edicidir. Kullanım da dikkatli olunmalı. İşe başlanmadan önce koruyucu eldiven, gözlük ve kıyafetler kesinlikle kullanılmalıdır.

Kimyasal Ankraj Uygulama Şekli
Kimyasal Ankraj uygulama alanında matkap yardımıyla uygun görülen derinliğe kadar delik delinir. Bu delme işleminde ekilecek olan demir, saplama, rot veya tij çapında bir miktar büyük delik delinmesi gerekir. 
Kimyasal Ankraj uygulaması yapılacak olan deliğin içinde kalan toz, partikül vb. parçaları hava, su, fırça, vakum yardımıyla temizlenir.
Filiz ekimi için delinen delikler karot ile delinmiş ise, delik iç yüzeyinde pürüzlendirme işlemi yapılması aderansı %30 oranında artıracaktır.
Temizliği yapılan ankraj delikleri içine yeterli miktarda epoksi delik içine enjekte edilmesi gerekir.
Bu enjeksiyon esnasında iki bileşenli kimyasal harcın tam karıştığına emin olunmalı ve bu amaçla karıştırıcı denen aparatlardan kullanılmalıdır.

Kimyasal Ankraj işlemi uygulama tabancası ile yapılmaktadır. Epoksi tabancası basit bir düzenekten oluşmuş ve tetik tertibatından itme gücü olan,mekanizmanın kartuş içindeki harca uyguladığı basınçla ve kartuş ucuna takılan karıştırıcı çubuk ile uygulama olanağı sunar.
Kimyasal Ankraj enjekte etme  esnasında delik tabanından doldurulması ve harç içinde hava boşluklarının kalmamasına dikkat etmek gerekir.
Bu yüzden büyük çaplı ve önem arz eden Kimyasal Ankraj uygulamalarında epoksi ankraj firmalarından destek alınması tavsiye olunur.
Kimyasal Ankraj uygulamasının profesyonel bir ekip ve ekipman ile yapılması,hem iş sağlığı hem işçi sağlığı açısından önem arz eder.
Delik içinde enjekte edilen epoksi,jel süresi (uygulama yapılabilecek süre) dikkate alınarak,demir filizi saplaması yapılır.
Kimyasal Ankraj jel süreleri ortam sıcaklığı ana malzeme sıcaklığı,epoksi harç bileşenlerinin orantısı ve yapısı ile doğrudan orantılı olup değişkenlik gösterebilir.
Jel süresi: Kimyasal Ankraj  enjekte edilmiş delik içine yerleştirebileceği veya ayarlanabileceği süre.
Kürlenme süresi: Ankraj üzerine tam yükleme yapılmadan önce beklenmesi gereken süredir.
Demir filizi, rot, tij yada saplama çelik, delik içine enjekte edilen epoksi üzerinden döndürülerek ankraj edilir.Döndürülmesindeki amaç kimyasal harcın (epoksi) demir  üzerine fazla tutunmasını sağlamak amaçlıdır.

Kimyasal Ankraj yapılan demir filizi,kürlenme süresi (ankraj üzerinde tam yükleme yapılmadan önce beklenmesi gereken süre) gözetilmelidir. Kürlenme süreleri jel sürelerinde olduğu gibi değişkenlik göstermektedir.

Jet Karot olarak Kimyasal Ankraj ile ilgili tüm sormak istedikleriniz ve fiyat bilgisi için şirketimiz iletişim numaralarından ve internet sitemizden 7/24 iletişime geçebilirsiniz.

Linkler